Design Remont mieszkania

Dekoracyjne listwy przypodłogowe – detal dla Twojego wnętrza

W ostatnich latach w „designerskich” przestrzeniach z drewnianymi podłogami, coraz częściej widuje się zamianę, standardowej(często plastikowej) listwy na rzecz jej białej, drewnianej wersji. Świetnie kontrastuje z kolorami podłóg i ścian, nadając pomieszczeniom eleganckiego i klasycznego stylu.

niebieska

Trzeba przyznać, że  rewelacyjnie łączą różne desenie i faktury. Najlepiej wyglądają przy podłogach drewnianych, ale panel, też świetnie radzi sobie w takim zestawieniu.  Listwy mają różne wymiary i frezy dzięki czemu, świetnie odcinają nawet biel od bieli.

 

scandinavian_style

Szukałam informacji na temat ich praktyczności. Czy żółkną czy się brudzą, łapią wilgoć, czy zostają na nich ślady po uderzeniu odkurzaczem. Muszę przyznać, że posiadacze chwalą to rozwiązanie jako wyjątkowo oryginalne, ale i praktyczne, nie różniące się użytkowaniu od wersji standardowej. Dając za to, dużo pozytywnych bodźców wizualnych.

Cokoły można znaleźć w szerokiej gamie rozmiarów. Najpopularniejszą wersją są białe drewniane, listwy lakierowane. Jest również opcja surowa, przygotowana pod malowanie w kolorze ścian. Można też zamówić wersję  malowaną na wybrany kolor u producenta. Wybrać możemy również rodzaj, ilość i głębokość frezów.

COLLAGE

Ciekawym rozwiązaniem estetycznym jest instalacja gniazdek i ledów na wysokości listwy. Dostawcy proponują, rozwiązanie posiadające oryginalnie przygotowane otwory w których, montujemy odpowiedni model kontaktu czy lampki.

Wariacji jest sporo. Im wyższy cokół tym wyraźniej odcina się od ściany i narzuca określony styl. Ale za to jak pięknie wygląda, gdy utrzymamy jednolity klimat na całej powierzchni.

 

bialo_szare_wnetrza_Moje ulubione połączenie to oczywiście jasna podłoga, biała listwa i szare ściany. Dokładnie taki, system chcemy zastosować w naszym M4. A Wam, jak podoba się taki pomysł?

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply