Design

My head is a jungle – roślinne dodatki w Twoim wnętrzu

Roślinne dodatki są nowym hitem wnętrzarskim, choć tak niedawno były standardem każdym domu. Większość z nas pamięta kąty w mieszkaniach naszych babć i ciotek, wypełnionych pod sufit kwietnikami z których aż “wylewały” się wielkie zielone liście, kwiatów wszelkiej maści. W domostwach powtarzały się niektóre odmiany, puszczone samopas po metrach kwadratowych mieszkania, tworząc miejską dżunglę.

Moda jest zmienna i rządzi się swoimi prawami, również ta związana z wystrojem wnętrz, potrafi zaskakiwać zmianami i powrotami “do przeszłości”.Świat na nowo odkrył potrzebę zieleni, która tak dumnie prezentuje się w nowoczesnych, skandynawskich i minimalistycznych wnętrzach.

Po latach rezygnacji z natury we wnętrzach, do łask wróciły rośliny mające duże zielone liście. Zwraca się również uwagę na ich zdrowotne właściwości.  Nawilżanie i oczyszczanie powietrza, jak i pozytywny wpływ zieleni na psychikę człowieka.

Poniżej kilka zapomnianych, odnalezionych odmian:

Monstera dziurawa – Monstera deliciosa.

monsteramonsteraleaf

ladnydom.pl                                                                         inkpink.pl

Jej olbrzymie ciemnozielone liście, mogą pomóc wypełnić puste przestrzenie w pomieszczeniach.

3876monstera_bkh

 pinterest.com

Wszelkie odmiany paproci doniczkowych. Paprocie są wyjątkowym towarzyszem człowieka. Mają różne odcienie, wielkości liści czy strukturę. Postawienie obok siebie, donic z kilkoma gatunkami pozwala na grę kolorami. Wprowadza również spokój i harmonię.

margo-paproc

SONY DSC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

margohupert.blogspot.com 

Sanseweria inaczej Wężownica jej sztywne, strzeliste liście pozwalają na postawienie jej, w wąskich przestrzeniach. Dają tym samym pewność, że roślina nie rozrośnie się na boki.

dcb1d83e95edab1c98ab5380912f6ae1 pinterest sansevieria-trifasciata

pinterest.com

Bluszcz doniczkowy– tego cuda chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Klasyk w swojej klasie. Piękny wdzięczny, radzi sobie również z południowej strony, płożąc się po półkach i regałach. Osobiście uwielbiam bluszcze. A odcieni, kształtów i wielkości w kwiaciarniach bez liku.

ivy ivy2

freshdesignpedia.com

Fikus Beniamin i Palma domowa – hodowane w formie drzew w masywnych ozdobnych donicach. Dostojne choć wymagające gatunki.

palmy4

 

 

 

 

 

 

 

 

pinterest.com

Mamy, też kilka uroczych nowości. Moim nowym ulubieńcem jest Drzewko Kokosowe a łupka kokosa na szczycie pnia, dodaje roślinie dodatkowego smaczku.

borju

coconut.wordpress.com 

Warto również przemyśleć formę prezentowania roślin. Zwróć uwagę na ozdobne donice dopasowane do kolorów we wnętrzu, nowoczesne kwietniki o geometrycznych kształtach czy makramy pozwalające, powiesić rośliny pod sufitem. (tak wiem! nasze babcie same plotły takie kwietniki, teraz nazywane makramami i znów są modne!)

Wykorzystaj wszystko to, co tworzy spójną i harmonijną całość i pozwoli Ci uzyskać pożądany efekt WOW.

macrama macrama2

margohupert.blogspot.com 

Jeśli stwierdzisz jednak, że nie masz ręki do kwiatów bądź brak Ci miejsca na donice z zielenią.  Jednak podobają Ci się motywy roślinne, możesz posiłkować się zielenią w formie drukowanej. Motyw miejskiej dżungi, pojawia się nie tylko w formie roślin doniczkowych, ale również jako obrazy na ścianach, plakaty, poduszki czy tapicerka mebli. Idąc za trendami możesz zakupić wiele dodatków i nadać wnętrzu zielonego wyglądu bez wizyty w kwiaciarni.

wood-1 wood2

pinterest.com

Sklepy oferują nieskończone ilości dodatków, którymi możesz wykończyć swoją dżunglę na miliony sposobów.

posciel-roslinne-wzory poduszki-poszewki kanapa

zloteplakaty.pl                                      pakamera.pl                                                     livingit.pl

Sklepy: pakamera.pl, homebook.pl, decobazaar.pl, margohupert.pl i inne, mają całe linie dodatków utrzymanych w zielonej koncepcji. Mam nadzieję, że spodobał Ci się pomysł miejskiej dżungli. Jeżeli szukasz dalszych inspiracji z pewnością wszystko i jeszcze więcej znajdziesz na instagramie Margo Hupert. Polska malarka i graficzka której każde zdjęcia budzą mój zachwyt i inspirują.  Polecam! https://www.instagram.com/margo.hupert.art/

botanic3krzeslo

pinterest.com                                       dacondesign.blogspot.com

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply