Design Remont mieszkania

Planowanie długiej i wąskiej kuchni.

W związku z remontem naszego M4, natrafiamy na coraz to nowe zagwostki projektowe. Jedną z nich jest plan zagospodarowania kuchni. Budowlańcy muszą wiedzieć gdzie podłączyć nowe rury wodne i kanalizacyjne i jak daleko od licznika znajdować się będzie kuchenka gazowa. W związku z tym zaczęliśmy szukać inspiracji. Temat nie jest prosty bo mamy do czynienia z kuchnią dość wąską i długą. Kuchnia ma 234 cm szerokości. W dodatku, ograniczają nas okno i drzwi balkonowe znajdujące się, przy oknie na bocznej ścianie.  Z tego powodu wiemy już, że najczęstsze rozwiązanie w literę L, odpada. Drzwi balkonowe nie pozwolą na wykorzystanie całej przestrzeni pod oknem.

Zaplanowaliśmy kuchnię dwustronną, układ wzdłuż dwóch, dłuższych ścian. Kuchenkę, zmywarkę i zlewozmywak ustawiliśmy z lewej strony. Zgodnie z artykułem Rozplanuj swoja kuchnię zawodowo, pamiętaliśmy o stworzeniu odpowiedniego ciągu komunikacyjnego między poszczególnymi sprzętami, jak również wystarczającą przestrzeń roboczą na blatach.

Z drugiej strony kuchni zaplanowaliśmy, lodówkę i długi blat z górnymi półkami i dolnymi szufladami.

 

Chcielibyśmy osiągnąć podobny efekt. Z jednej strony strefa prac „brudnych” kuchenka i zlewozmywak z drugiej drobne czynności. Białe meble i drewniane blaty nadają przyjazny jasny klimat.

 

 

Pod oknem postawimy stół z krzesłami, który podzieli kuchnię i jadalnie na dwie strefy. Bardzo lubię okrągłe stoły, które nie ograniczają, ilości siedzących osób, rozstawem nóg. Mam nadzieję, że uda się znaleźć biały, okrągły, rozkładany stół na jednej nodze.

Nie wiemy dokładnie jak rozplanowane będą poszczególne bloki – zależy to od mebli, które kupimy. Mamy nadzieję na jakąś okazję na OLX lub końcówkę serii w sklepie meblarskim. Ważne, że mamy określony kierunek, teraz musimy tylko zacząć go realizować.

Na chwilę obecną, przeglądam katalogi i szukam inspiracji, które pomogą nam stworzyć ciekawą i praktyczną przestrzeń. Poniżej kilka przykładowych rozwiązań, które planuję wykorzystać.

Szare szafki ładnie komponują się z białymi ścianami i na pewno łatwiej utrzymać je w czystości.

Wyjątkowej lekkości kuchni, daje zamiana tradycyjnych górnych szafek na otwarte półki. Może zastosujemy ten system nad blatami z prawej strony.

A teraz wróćmy do rzeczywistości na chwilę obecną kuchnia wygląda tak:

Przed nami jeszcze daleka droga, ale nie boimy się wyzwań!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply