DIY Remont mieszkania

Remont mieszkania cz. 3: dzielimy pokoje

Jak wiesz remontowane przez nas mieszkanie, kupione zostało pod wynajem. Ten plan determinuje rozkład i wystrój pomieszczeń. Mieszkanie składa się z czterech niezależnych pokoi, z czego salon ma ponad 19 m 2, dwa duże okna i podwójne drzwi balkonowe.  Pierwotnym planem było zostawienie tego pokoju w niezmienionym stanie i wynajęcie go dwóm osobom.

salon salon2

Po czasie, wielu naradach i wątpliwościach, uznaliśmy, że przestrzeń jest na tyle duża, że pozwala na zrobienie dwóch niezależnych pokoi.

podział

Aby wyobrazić sobie wielkość pokoi po podziale, nakleiliśmy na podłodze taśmę i ustawialiśmy wirtualne meble.

Muszę przyznać, że po postawieniu prawdziwych ścian efekt był lepszy niż zamierzony. Pokoje nie są duże mają ok 9 m2 i 11 m2 są ustawne i wystarczająco duże by komfortowo rozstawić meble.

1a

Jakość zdjęcia nie jest najlepsza, ale widać jak wygląda pokój po podziale. Ten ma kształt prostokąta, ze względu na nawis na balkonie nie jest dobrze doświetlony, zaplanowaliśmy więc białe ściany i jasne meble.

 

1b

Ten pokój ma duże okna, i własne wyście na balkon. Jest bardzo jasny i słoneczny.

Zaczynamy etap gładziowania poszczególnych pomieszczeń. Zobaczymy, jak pokoje będą wyglądały wyszlifowane białym gipsem.

Przed nami kolejny etap malowanie i panele. Musimy wybrać kolor ścian i rodzaj paneli do wszystkich pokoi .

Niedługo zdjęcia z kolejnego etapu. Trzymajcie kciuki!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply