Remont mieszkania

Remont mieszkania cz. 5: malowanie

Udało się!  Instalacja elektryczna w całym domu została już wymieniona. Po tych pracach na ścianach i sufitach pozostają bruzdy, którymi poprowadzona jest nowa instalacja. Na tym etapie należy podjąć decyzję, co dalej. Gładzie, panele ścienne, tapety? Możliwości jest wiele. My zaplanowaliśmy wykonanie gładzi we wszystkich pomieszczeniach. Ściany były nierówne, miały dużo ubytków a w rogach brakowało narożników więc gładź była jedynym rozwiązaniem.

img_2054

Wszystkie ściany zostały pokryte gładzią gipsową, następnie wyrównanie a po wyschnięciu (po ok 24h) wyszlifowane, tak aby na ścianach nie było żadnych bruzd czy ubytków.

img_2086-collage

Wiemy, że pełny efekt będzie widoczny dopiero po położeniu podłóg i listew przypodłogowych ale włączając wyobraźnię już widać no nieco.

Tak przygotowaną ścianę, można malować. My wybraliśmy naszą ulubioną i sprawdzoną na innych inwestycjach farbę lateksową „Skandynawska Prostota” firmy DULUX. Emulsja jest farbą zmywalną, dzięki czemu wszelkie drobne zabrudzenia z łatwością schodzą przy użyciu mokrej ściereczki. Atutem produktu jest jego paroprzepuszczalność, która sprawia, że na ścianie nie pojawią się grzyby czy pleśń wywołana zawilgoceniem. Kolor jest chłodną czystą szarością, która świetnie komponuje się z białymi dodatkami. Farba jak zwykle nas nie zawiodła. Całość wygląda harmonijnie i świeżo, I o to nam chodziło!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply